Kilka słów o nas

Kim jesteśmy, skąd się wzięliśmy, dokąd zmierzamy, co nami kieruje i dlaczego to robimy

Bouldering jest subdyscypliną wspinaczki skalnej oraz sportowej,

która w ostatnich latach cieszy się stale rosnącą popularnością w Polsce i na całym Świecie.

Świadczy o tym m.in. powstawania nowych, wysokiej jakości obiektów wspinaczkowych (boulderowni) w miastach całego kraju (wśród nich Spot boulder caffe w Łodzi), a także pojawianie się w kalendarzach dużych imprez sportowych licznych zawodów boulderowych adresowanych również do amatorów.

Bouldering sprowadza się do pokonywania krótkich, ale bardzo wymagających i widowiskowych sekwencji ruchu wspinaczkowego, a uprawiany jest na tak zwanych małych formach, do których zaliczamy bloki skalne i głazy (z ang. bouldergłaz) oraz niskie sztuczne ściany wspinaczkowe.

Jednocześnie jest to sport uznawany za najczystszą i najbardziej towarzyską formę wspinaczki, która wymaga posiadania jedynie odpowiednich butów wspinaczkowych i crash pada, czyli specjalnego materaca amortyzującego upadki.

Pasjonatami tego wyjątkowego sportu są założyciele obiektu Spot boulder caffe w Łodzi – Marcin Olasik i Wojciech Gławenda,

którzy wraz z grupą doświadczonych wspinaczy będących jednymi z najlepszych w województwie łódzkim, od ponad dwóch lat zarażają swoją pasją mniej lub bardziej zaawansowanych miłośników poruszania się w pionie.

Doskonały pierwszy okres funkcjonowania obiektu wyrażający się regularnie rosnącym gronem stałych klientów (także spoza Łodzi) oraz niesłabnącym zainteresowaniem ze strony lokalnego środowiska wspinaczkowego, zainspirowały nas do organizowania regularnych zajęć sekcji sportowych, serii zawodów wspinaczkowych, a także cyklicznych bezpłatnych zajęć dla osób początkujących.

Powodzenie dotychczasowych przedsięwzięć sprawiło, że w tym roku pragniemy nadać naszej działalności nowy wymiar i jeszcze wyższą jakość. Będziemy zaszczyceni jeżeli zechcecie dołączyć do nas i do naszych starań.

Obiekt Spot boulder caffe

to dwie sale o łącznej powierzchni użytkowej 1100 m2 i blisko 400 m2 powierzchni wspinaczkowej.

Sala główna funkcjonująca od początku istnienia obiektu oferuje nawet setkę boulderów (krótkich dróg wspinaczkowych, problemów wspinaczkowych) czytelnie skonstruowanych i oznaczonych kolorystycznie według sześciu różnych stopni trudności.

Rozwiązania konstrukcyjne umożliwiają wspinaczkę w zróżnicowanych formacjach, m.in. na ścianach połogich, pionowych, a także przewieszonych pod różnymi kątami. Regularnie odświeżany układ chwytów wspinaczkowych i przygotowywanie nowych boulderów są efektem działalności zespołu Spot boulder caffe posiadającego bogate doświadczenie routesetterskie (z ang. routesettingukładanie dróg wspinaczkowych), co stanowi gwarancję wysokiej jakości oferty wspinaczkowej, a tym samym szczerej radości ze wspinania.

Druga sala obiektu stanowi specjalistyczne zaplecze treningowe, na które składają się m.in. panel do treningu systemowego (Moonboard), wolne ciężary i urządzenia do treningu siłowego, a także akcesoria gimnastyczne oraz rozgrzewkowe. Ponadto obiekt dysponuje dwiema przebieralniami, dwiema toaletami, prysznicem, strefą odpoczynku oraz niewielkim sklepikiem. Na zewnątrz znajduje się duży parking i miejsce umożliwiające pozostawienie rowerów.

Od samego początku funkcjonowania zespół Spot boulder caffe prowadzi profesjonalne zajęcia sportowe dla grup zróżnicowanych pod względem wieku i poziomu zaawansowania wspinaczkowego.